Novinky stránek

Upgrade systému Moodle - dnes od 19:00 do půlnoci

 
 
Obrázek: Dulik Tomas
Re: Upgrade systému Moodle - dnes od 19:00 do půlnoci
autor Dulik Tomas - Úterý, 23. září 2014, 08.20
 

V noci a ráno 24-25.10.2007 proběhl převod celé databáze Moodle do kódování UTF8 a následně update Moodle z verze 1.6 na novou verzi (1.8.3+).

Nová verze má spoustu nových funkcí a vlastností, které snad časem oceníte. Je ovšem možné, že po převodu databáze nebo instalaci nové verze některé věci nebudou fungovat tak, jak by měly. Případné problémy proto reportujte v diskusním fóru.

Pro zájemce o podrobnější info, při upgradu nastaly následující problémy:

  • migrační skript na převod kódování do UTF-8 ve verzi 1.6.x nefunguje správně. Po migraci vypadaly sice některé materiály OK, z jiných zbyl "sypaný čaj". Řešením bylo použít migrační skript z poslední stabilní verze 1.7.x, který naštěstí fungoval
  • proces překódování naší databáze do UTF-8 trval cca 3-4 hodiny. Vzhledem k 2ma neúspěšným pokusům proto migrace neskončila o půlnoci, jak bylo oznámeno, ale až ve 4 hodiny ráno
  • po upgrade na verzi 1.7.x se Moodle začal chovat divně - při zapnutí editace hlavní stránky zůstala tato prázdná, při zapnutí editace kurzu se zobrazil jen 1. týden. Ukázalo se, že za to může chybějící modul "Automaticky kontrolovaný úkol", který byl vytvořen tady na FAI.
  • Po upgrade na poslední stabilní verzi 1.8.3+ zmizely všem uživatelům fotky z profilu. Naštěstí podobný problém mělo několik dalších Moodle adminů, takže řešení se dalo najít.