Novinky stránek

Proč někomu nechodí emaily z našeho systému

 
 
Obrázek: Dulik Tomas
Proč někomu nechodí emaily z našeho systému
autor Dulik Tomas - Středa, 29. září 2004, 17.14
 

Docela často se stává, že některým uživatelům nechodí maily, které tento systém automaticky rozesílá. Příčin je několik:

  1. Uživatel má plnou schránku - nejčastější problém u uživatelů na free účtech s limitem např. 10MB (seznam.cz, atlas.cz, quick.cz...)
  2. Uživatel zadal špatnou emailovou adresu
  3. Server příchozí pošty uživatele nepřijímá emaily z našeho poštovního serveru sun.utb.cz. Příčiny jsou různé, ale téměř vždy se jedná o chybnou konfiguraci serveru příchozí pošty. V poslední době například někteří správci serverů jako alive.cz, post.sk, pobox.sk, zoner.com začali experimentovat s blokováním emailů pomocí systému SPAMCOM.NET. Servery, které používají blokování spamů založené na tomto principu, ale pak nepřijímají poštu ani ze serverů jako sun.utb.cz, které určitě nepatří mezi zdroje úmyslného spamu. Přestože náš mail server má nainstalován antivirový SW i antispam, není možné zkontrolovat veškeré maily, které přes něj procházejí - stačí nová verze viru, která přes mail rozesílá tisíce mailů na nejrůznější adresy, a náš server je okamžitě na blacklistu. V univerzitní síti pracuje přes 5000 uživatelů a správci prostě nemají čas chodit a odvirovávat jejich počítače (u studentů na kolejích to nejde, ani kdyby ten čas měli). Pokud vám tedy nechodí z našeho serveru maily z výše uvedených příčin, můžete vzkázat správci vašeho serveru to, co se píše na stránce http://www.spamcop.net/bl.shtml: "This blocking list is somewhat experimental. This system and most other spam-filtering systems should not be used in a production environment where legitimate email must be delivered."
 
Obrázek: Dvoracek Radek
Re: Proč někomu nechodí emaily z našeho systému
autor Dvoracek Radek - Středa, 29. září 2004, 18.23
 
Diky za info o SPAMCOM.NET, je pravdou ze se pri odesilani zprav na post.sk napr. ze seznam.cz dosti casto stava, ze je zprava zablokovana

Taky si myslim, ze spousta serveru ma volne pristupnou sluzbu SMTP pak se ani nemusi posilat zavirovana zprava z vnitrni site...